Uwierzycie, że istnieje coś, co nie istnieje? Twórcy przeboju kinowego „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” powracają z nową komedią – „Na tropie Marsupilami”. Film stał się absolutnym hitem we Francji, bawiąc niemal 6 milionów widzów. Amerykanie mają Jima Carreya („Ace Ventura”), Brytyjczycy – Rowana Atkinsona („Jaś Fasola”), a Francuzi – Alaina Chabata („Asterix i Obelix”). Tym razem Alain Chabat bawi jako dziennikarz Dan i jest „tak zabawny, że uważajcie na gumki od majtek” – zapowiadają krytycy. Przygoda zaczyna się, gdy nieustraszony reporter dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Pajów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do tej pory sprytny dziennikarz kręcił swoje mrożące krew w żyłach relacje, w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito (Jamel Debbouze), niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia – Marsupilami. Przygotujcie się na „świetną zabawę” i „radosne szaleństwo”. 

Miałam przyjemność użyczyć głosu jednej z postaci w tym fantastycznym filmie-PETUNI.

Petunia jest promykiem słońca w Chiquito. Z tej przyczyny nosi imię po kwiatku i zawodowo zajmuje się roślinami! Czyli ma coś po mnie :-) jak wiecie przyroda to coś co kocham i podziwiam! To błyskotliwa dziewczyna, zgłębiająca tajemnice botaniki. Jest asystentką Hermoso ( któremu głosu użyczył świetny w tej roli Jarek Boberek). Darzy swojego mentora większym szacunkiem niż ktokolwiek inny, jednocześnie dostrzega, iż ‘profesor’, gdy się do niego zwraca, czuje do niej nieodparty pociąg. Petunia ma poczucie przyzwoitości i przestrzega zasad moralnych: jest bez reszty zaangażowana w ochronę środowiska oraz fauny i flory dżungli. To praktykująca ekolożka. Imię pasuje do niej jak ulał, ponieważ w języku kwiatów, petunia symbolizuje gniew i wściekłość!

Petunia z upodobaniem oddaje się swojej pasji, lubi ludzi, którzy w pełni akceptują siebie, wyrażają swoją osobowość jasno i wyraźnie, cieszą się tym, co mają i umieją zachować dystans. Nie znosi, kiedy zaprzedają duszę diabłu. Kolejna cecha , którą bardzo szanuje u ludzi i przez to czuję się jakbym nie od dzisiaj obcowała z filmową Petunią.

 

Wspaniałam zabawa, dużo śmiechu, zabawne przejęzyczenia, cięte riposty, jednym słowem szaleństwo!

Serdecznie polecam Wam te przezabawną komedię. I uwaga! To film nie tylko dla najmłodszych!

W filmie głosu postaciom użyczają Wojciech Paszkowski, Cezary Pazura,  Jarosław Boberek, Radosław Pazura,  Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Kunikowska,  Elizabeth Duda, Pascal Brodnicki oraz moja skromna osoba. Do zobaczenia w kinie!

Film możecie zobaczyć już 28 września.